Mobil E-Ticaret Kavramı

Günümüz teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte mobil e-ticaret kavramı da çok daha fazla ön plana çıktı. Bilgisayar teknolojilerinden ziyade artık akıllı telefon sistemlerinin yaygınlık düzeyi o kadar ciddi boyutlara taşındı ki insanların bu anlamda ki beklentileri de dolaylı olarak yükseldi. Zaman içerisinde online alışveriş sistemlerinin ciddi bir artış gösterdiği günümüzde insanlar, güvenilir internet sitelerini değerlendirerek ihtiyaçlarını online olarak giderme yoluna gidiyorlar. Bu sayede çok kısa bir zaman dilimi içerisinde istediğiniz ürünler kapınıza kadar birçok farklı ödeme seçeneği ile geliyor.

Mobil e-ticaret kavramı ile artık çok daha önemli bir hale geldi. Firmalar, insanlara sadece bilgisayar ortamında değil mobil ortamda da güvenilir seçenekler sunabilmek adına günümüz teknolojilerini birçok farklı şekilde değerlendirme yoluna gidiyor. Türkiye, gelişen teknolojilere en hızlı şekilde ayak uyduran ve bu bağlamda insanların beklentilerine karşılık veren önemli sistemlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Zaman içerisinde sitelerin mobil uyumlu hale getirilmesi ya da sitelerin birebir orjinal içeriklerini mobil uygulama ortamına aktarmak da önemli sonuçlar doğurdu.

Mobil E-Ticaret
Mobil E-Ticaret

Mobil e-ticaret konusunda günümüzde özellikle mobil uygulamaların yeri son derece fazla. Ürünleri telefonlarınızda listelemek, özelliklerini incelemek, satıcı kişi ya da firma ile iletişime geçmek yine online ortamda ki gibi mobil ortamda da sizlere sunulan gelişmiş hizmetlerden birisi olacaktır. Türkiye’de bu anlamda öncü olan birkaç farklı firma olduğunu söylemek mümkün. Bunlardan bazılarını inceleyecek olursak;

  1. Sahibinden.com
  2. Hepsiburada.com
  3. Yemeksepeti.com
  4. N11.com
  5. Zizigo
  6. Morhipo

ya da bunlar gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı firma online ödeme seçeneklerini kullanarak beklentilerinizi son derece yüksek tutmaktadırlar. Tabi ki mobil uygulamalar geliştirilirken ödeme entegrasyonu da asla ihmal edilmiyor. Mobil uygulamalar ya da telefonunuzdan internet sitesine bağlanarak alışverişlerinizin tamamında birçok farklı ödeme seçeneğini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı, Paypal, Havale/EFT, BKM Ekspress ya da bunlar gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı ödeme sistemi mobil uyumlu hale getirilerek insanların faydalanabilmesi için etkili hale getirildi.

Kısacası artık cep telefonlarınızdan, tabletlerinizden ve bilgisayarlarınızdan online alışveriş keyfini yaşama imkanınız oluyor. Üstelik bunu %100 güvenli şekilde yapabilme imkanınız da olacak.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya’nın E-Ticaret Sitelerine Etkileri

Sosyal medya birimleri, günümüzde internet kullanıcılarının vazgeçilmez birimlerinden bir tanesi durumuna geldi. Fotoğrafların, video’ların ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.