WordPress Seo Eklentileri

wordpress-seo-eklentiWordPress Dünyanın en gelişmiş içerik yönetim sistemine sahip blog yönetimidir. Dünya’daki bütün blogların toplamının %85’i wordpress’i kullanmaktadır. Arama motorları tarafındanda büyük önem gören wordpress yapısı, SEO ile ilgilenen web site sahiplerinin öncelikli tercihleri arasındadır.

İnternet ortamında büyük öneme sahip olan seo’da bir çok avantaj sağlayan wordpress, arama motorları tarafından benimsenen kod yapısı, temeli sayesinde hızlı,kalıcı bir seo için temel niteliğindedir.

WordPress’in sunduğu en güzel avantajlardan bir tanesi, eklenti özelliğidir. Site içi optimizasyonda kullanılabilecek bir çok eklentinin bulunduğu internet ortamında, rakip sitelerin önüne geçebileceğiniz bir yapı oluşturabilirsiniz. Sayfa içeriği, sayfa header kısmında yapılması gereken düzenlemeler ve sayfanın daha iyi şekilde optimize edilmesi konusunda kullanılabilecek eklentileri sizlere listeleyelim.

1 – All in One Seo Pack

all-in-one-seo

 

Seo ile ilgilenen kişilerin en çok kullandıkları eklentilerden bir tanesi durumunda olan “all in one seo pack” eklentisi sayesinde, sayfalarınızın başlığı, anahtar kelimeleri ve açıklamaları arama motorlarına göre otomatik olarak optimize edilmektedir. Aynı zamanda Google analytics, özel sayfa türleri, gelişmiş canonical url’ler ve ince sayfa ayarları gibi kısımların düzenlenmesini sağlamaktadır.

2 – WordPress SEO by Yoast

wordpress-seo-by-yoast

Bu eklentimiz ile kaliteli içerikler oluşturabilmekte, sayfa analizi, otomatik meta etiketleri ayarlama, xml site haritaları, rss düzenleme, .htaccess ve robot dosyası düzenleme, sosyal medya entegrasyonu gibi bir çok özelliği sayfanız için kullanabilmektesiniz. Sektörde sıklıkla kullanılan eklentilerden bir tanesi durumunda olan “wordpress seo by yoast” sitemiz seo kriter tarafındanda kullanılmaktadır.

3 – SEO Friendly Images

seo-friendly-images

Sayfa içi seo optimizasyonda en önemli konulardan bir taneside resimlerdir. Resimlerin arama motorları tarafından anlaşılabilmesi için resimlerde alt parametresinin kullanılması gerekmektedir. Resmin ne resmi olduğu kısa bir şekilde alt parametresi ile kullanılmalıdır. Alt parametresi kullanılan resimler, Google’ın görseller kısmında yayımlanırlar.

Seo friendly images eklentisi bu işinizi çok basite indirgiyor. Bu eklenti sayesinde sitenizde alt etiketi bulunmayan resimler otomatik olarak alt etiketi belirleniyor. Buda site için seo puanı, arama sonuçlarındaki görsel öğe listelenme miktarında hızlı bir artışa sebeb olmaktadır. SEO’ya olumlu anlamda çok faydası dokunan bir eklentidir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress kalıcı bağlantı ayarları sayesinde kullanıcıya kendi başına On Page SEO (Site içi SEO Optimizasyonu) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.