Ahrefs Seo Aracı |
GÜNCEL YAZILAR
Anasayfa » Seo Araçları » Ahrefs Seo Aracı

Ahrefs Seo Aracı

ahref-seo-araciSeo çalışması yapılırken, seo danışmanının işini kolaylaştırmaya yönelik piyasada bir çok araç bulunmaktadır. Seo, gelişen ve gelişmeye açık bir sektör haline geldiğinden, daha iyi analiz sonucunda, eksikliklerin tespit edilerek tamamlanması sağlanabilmektedir.

Bu yazımızda “ahrefs.com” üzerinden sizlerin hizmetine sunulan bir araçtan bahsedeceğiz. Bu araç sayesinde seo’da bir takım analizler ve iyileştirmeler yapılabilmektedir.

Ahrefs’in size sunduğu bu araçta, ücretsiz ve ücretli kullanım seçenekleri mevcuttur. Ücretli kullanım seçeneğinde, birbirinden gelişmiş analizler, detaylı Backlink kontrolü, sitenin seo raporu, detaylı anahtar kelime analizi ve yoğunluk ölçümü, api ile uzaktan kullanım gibi bir çok gelişmiş seçenek sizlere sunuluyor.

ahref-1

Sitenin ücretsiz kullanım kısmındada birçok seçenek mevcut. Web sitenizin aldığı Backlink miktarı, dofollow Backlink miktarı, nofollow Backlink miktarı, eğitim sitelerinden alınan linkler, resim kullanımı, yönlendirmeler, formlar, sosyal medya paylaşımları, ahrefs domain değeri ve benzeri bir çok analiz bu araçta ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Analiz edilen sitenin raporlama kısmında bulunan, “Anchors Cloud” kısmında web sitenizin anasayfasının anahtar kelime yoğunluğunun verildiği görülüyor. % olarak verilen bu değerler anasayfanın daha iyi bir şekilde optimize edilmesini sağlamaktadır. Aşağıdaki resimde, örnek bir web sitesinin anasayfasının anahtar kelime çeşidi ve yoğunluğunu paylaştık.

aunhor-cloud

Bu site için anahtar kelime “Google sıra bulucu” olarak ön plana çıkmış bulunuyor. Kelime orantılanmasına bakıldığında yüzdeler ve çeşitlendirme yeterli seviyede duruyor. Ama site içeriği “seo” olan bir sitenin anasayfasının kelime yoğunluğu “seo” kelimesi üzerine olmalıdır.

Özellikle anahtar kelime yoğunluğundan kaynaklanan yanlış kullanımlar, anahtar kelime üzerine aşırı Backlink yüklenmeleri web sitelerini kısa zamanda filtreye sürükleyebilmektedir. Bu tarz araçlar kullanılarak kelime yoğunlukları ayarlanabilir ve anahtar kelime çeşitlendirilmesi yapılabilir.

Ahrefs’in sunduğu bu güzel, basit kullanımlı seo aracını kullanarak daha detaylı analizler yapabilir ve bu deneyimi web sayfanızda uygulayabilirsiniz. Bu seo aracını kullanmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ahrefs seo analiz aracı : https://ahrefs.com/

Bir önceki yazımız olan Anahtar Kelime Takibi ve Sıralama Kontrolü başlıklı makalemizde anahtar kelime sıra bulucu, anahtar kelime takibi ve google sıra bulucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Gerçekten çok kaliteli bir web sitesi. Backlinkleri göstermesi pahabiçilemez.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Lütfen zorunlu alanları doldurunuz *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>