Anahtar Kelime Takibi ve Sıralama Kontrolü

anahtar-kelime-takibi-ve-sira-bulucuSeo çalışmalarında sürekli olarak takibinde olacağınız anahtar kelimelerinizin sıralamalarını kontrol etmeniz için farklı bir çok araç bulunacağı gibi masaüstü programlar sayesinde de sıralamalarınızı kayıt altına alarak seo çalışmanızın başarılarını takip edebilirsiniz. Sizlere anahtar kelimelerinizi sürekli olarak takip edebileceğiniz servisler hakkında bilgiler vereceğiz.

Google Free Monitor : Masaüstü bir yazılım olan Google Free Monitor birçok seo uzmanı tarafından sorunsuz şekilde kullanılıyor. Öncelikle programı indirerek kullanmaya başlamadan önce her sitenizi ayrı bir proje olarak ekleyerek bu projelere anahtar kelimeler tanımlayabiliyorsunuz.


Tanımladığınız anahtar kelimeler üzerinden sorgualama yaparken Options > Preferences bölümünden anahtar kelimenizi ilk 100 sorguda veya ilk 500 sorguda taratabiliyorsunuz. Kaç sonuç sayısında aratacaksanız ona göre bir süre beklemeniz gerekiyor. Sizlere tavsiyemiz bu sonuç sayısını 100 olarak belirlemeniz hem daha hızlı sonuç almanıza hem de çok beklememenize yardımcı olacaktır.

Sonuç ekranı aşağıdaki şekildeki gibidir.

sira-bulucu

Örnek sitemiz tanımlanan ilk anahtar kelimede 45. sırada yer alıyorken 31 sıra yükselerek 14. sırada konumunu almış. Diğer anahtar kelimede son sorgumuzdan bu yana herhangi bir hareketlilik gözükmüyor. Best bölümünde olan sayı ise anahtar kelimemizin bu zamana kadar sahip olduğu en iyi sıralamayı belirtiyor. Aynı zamanda Date bölümünde ise son işlem yapılan tarihi sizlere sunabilmektedir. Bu şekilde seo çalışmanızın başarısını etkili bir şekilde görebilmektesiniz.

Programın olumsuz yönleri ise sorgulama yaptıktan sonra Google tarafından sizlere arama yapmak için tarayıcıyı kullandığınızda çıkan capcha doğrulama kodlarıdır. Kendi internet ve ip’nizi kullanan Google Free Monitor aynı zamanda options bölümünden proxy ile kullanım imkanı verse de bu soruna en kısa sürede çözüm bulması gerekmektedir.

SeoKriter Sıra Bulucu: Çok fazla beklemek size göre değilse anlık olarak anahtar kelimelerinize bakacağınız ücretsiz bir yazılım arıyorsanız sitemizin sizler için özel olarak hazırladığı sıra bulucu aracı ile artık tanışmanın zamanı geldi.

Sıralama aracımızın mantığı ve kullanımı oldukça basittir. Domain alanına site isminizi yazmanız ve anahtar kelime bölümüne de sıralamanızı öğrenmek istediğiniz anahtar kelimenizi yazarak sonuçlara hızlı ve kısa bir süre içerisinde ulaşmanız mümkündür.

Anlık olarak anahtar kelimenizin sıralamasını merak ediyorsanız Seo Kriter sıra bulucu ile seo çalışmalarınızın gidişatını anlık olarak ve %100 doğru bir şekilde görebilirsiniz.

Cuterank : Ücretsiz programlar arasında en iyisi diyebileceğimiz Cuterank ücretsiz sürümünü kullandığınız sürece sadece ücretli versiyonunu reklamı ile karşılaşacağınızı bilmenizi isteriz. Ücretli versiyonuna oranla yetkiler açısından hiçbir eksiği olmayan ücretsiz versiyonda aynı zamanda Yahoo ve Bing gibi diğer kullanılan arama motorlarına özgü sonuçlar da verebilmektedir.

Programımızdan bir görüntü ;

programdan-goruntu

Program kendi ip’niz üzerinden sorgulama yaptığı gibi aynı zamanda proxy mode desteği ile internetinizi yormadan da sonuçları size verebilmektedir. Öncelikle new bölümünden sitenizi eklemeniz gerekmektedir. Ardından anahtar kelimelerinizi de ekleyerek sorgulamanızı yapabilir son sorgunuzun çıktısını alabilirsiniz.

Site ekleme konusunda ve anahtar kelime konusunda hiçbir sınırlama bulunmayan program Google Free Monitor programına oranla daha şık bir arayüze ve daha kusursuz bir yazılıma sahiptir. Eğer ki bir eticaret siteniz bulunuyorsa veya 10-20 taneden fazla anahtar kelimeye sahipseniz bu program sizin için biçilmiş kaftan olabilmektedir.

Programlar ile uğraşmak ve indirmek sizin için zaman kaybı ise sitemizin sizlere ücretsiz olarak sunduğu sıra bulucu aracını kullanabilirsiniz. Tek kelime sorgulatabileceğiniz aracımızda 100 veya 500 sonuç arasında aramalarınızı tamamlayabilirsiniz.

Seo Kriter sıra bulucu aracımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.seokriter.com/google-sira-bulucu/

 

Hakkında

İlginizi Çekebilir

GTMetrix

GTMetrix SEO Aracı

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak …

3 Yorumlar

  1. Sıra bulucular google ın hangi ip adresini kullanıyorlar?

  2. Kocaeli Web Tasarım

    Daha önce Google Free Monitor programını kullandığımız dönemler oldu. Fazla kelime sorgusu yapınca google sayfasında cihazdan çok fazla sorgu geliyor diye uyarılar alırdık. Fazla sorgu tehlikeli olabilir

  3. Whatsapp Plus Yukle

    tam olarak böyle bir program arıyordum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.