Daha Kurumsal Bir Seo Çalışması

kurumsal-seo-dahada-onem-kazandiSeo sektörünün en temel taşlarından bir tanesi durumuna gelen kurumsal seo, kurumsal firmaları baz alan, onların kurumsal çizgilerine zarar vermeyen, doğal ve rekabet seviyesi yüksek olan seo çeşitidir.

Kurumsal firmalar için büyük öneme sahip olan kurumsal seo danışmanlığında, sektörde bulunan rakip firmalar ile rekabet ön planda olacağından daha etkili, akıcı ve başarıyı hedef alan bir seo vizyonunun oluşturulması şarttır.

Sektördeki rakip firmaların daha dikkatli bir şekilde analiz edilmesi, tespit edilmesi ve sonucunda bu analize göre bir seo stratejisinin geliştirilmesi yapılak olan kurumsal seo’nun geleceğini doğrudan etkilemektedir. Kurumsal seo danışmanlığında, kurumsal firmaların en çok önem verdikleri konuların başında “nitelikli seo danışmanları” seçimi geliyor. Belli bir çizgide giden, kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti verebilecek, müşteriler ile ilişkileri iyi olan ve özellikle sektörün gereksinimlerini iyi bilerek bu gereksinimlere göre seo çözümleri sunabilen seo danışmanları kurumsal firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

kurumsaliz-artik

Kurumsal seo’da en büyük sıkıntıların başında rakip firmaların yaptırdığı black hat seo teknikleri gelmektedir. Bu tarz teknikler kısa zamanda arama motorları tarafından “spam” olarak algılanmakta ve siteyi filtre cezalarına maruz bırakabilmektedir. Rakip firmaların, rakiplerine yaptırdığı illegal çalışmalardan bir taneside anti seo çalışmalarıdır. Rakibin web sayfasını anahtar kelime pazarında, hedef kitleden uzaklaştırmayı amaçlayan bu çalışmalar, rakiplerin anahtar kelime bazlı sandbox cezalarına çarptırılmasını amaçlar. Hacklink, black hat seo, kopya içerik, backlink yüklenmeleri ve buna benzer bir çok çalışma tekniği anti seo’nun bir parçası olarak nitelendirilebilir. Bu tarz çalışmalar ahlak dışı çalışmalar olmakla birlikte, kişilere ve firmalara maddi, manevi zararlar vermektedir.

Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için yapılması gereken en etkili teknik, her zamankinden daha doğal, daha özgün ve özellikle kurumsal seo’da dahada kurumsal çalışma yapılmasıdır. Otoriter backlinklerin elde edilmesi, dolgun özgün içeriklerin kullanılması, sosyal medya birimlerinin her zamankinden daha fazla ve sıklıkla kullanılması, backlink çeşitliliğinin sağlanması, bol ziyaretçi çekebileceğiniz kaynakların geliştirilmesi, paravan blogların her zamankinden daha etkili kullanılması ve özellikle rakip firmalardan backlink elde edilmesi web siteyi filtre cezalarından uzaklaştıracaktır.

Kurumsal seo çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, yapılacak olan seo çalışmasının firmanın ismine zarar vermemesidir. Çöp sitelerde yapılacak olan tanıtımlar, hazırlanan makalelerde saçma içeriklerin oluşturulması, firma logosunun illegal sitelerde kullanılması, hacklinklerin kullanılması ve benzeri durumlar kurumsal firmanın markasına, ismine ve imajına zarar getirmektedir. Bu nedenden dolayı daha doğal, daha özgün ve kaliteli çalışmaların yapılması şarttır. Bu çalışmalar yapılırken firma’nın kendi firmanız olduğunu düşünün ve o doğrultuda çalışma yapın bu sayede illegal tekniklerden bir nebzede olsa uzaklaşmış olursunuz.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

2015 Popüler SEO Teknikleri

2015 Popüler SEO Teknikleri

2015 yılına girdik ve SEO teknikleri ile alakalı olarak insanların merak ile bekledikleri çeşitli haberler …

Bir Yorum

  1. Kurumsal SEO çalışması zamana yayılır. Analiz yapılır ona göre çalışılır bunun başka bir yöntemi yok. Seo kriter içerisinde ki içerikler o kadar kaliteli ki hepsini noktasına virgülüne okuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.