Kurumsal SEO İncelikleri

kurumsal-seo

Kurumsal SEO, bugün ülkemiz internet teknolojilerinde en sık karşılaşmanız mümkün olan terimlerden birisidir. Türk Ticaret Kanunu web sitesi yasaları üzerinde yapılan değişiklikler ile birlikte artık firmaların müşterilerine internet üzerinden maksimum bilgi ve hizmet sağlaması zorunlu hale getirildi. Artık insanlar herhangi bir ihtiyaç durumunda başta Google olmak üzere diğer arama motorlarından yazarak araştırma yapıyorlar ve ilk önce web sitesi aracılığı ile firma hakkında bir intiba sahibi olmaya çalışıyorlar. Hal böyle olunca SEO uygulamaları olmazsa olmazlardan birisi haline geldi.

Bireysel sitelere uygulanan tekniklerin belli bir kısmını Kurumsal SEO kapsamında da uygulamak mümkündür. Özellikle On Page çalışmalarda hemen hemen aynı teknikler uygulanmaktadır. Elbette ki e-ticaret sitelerinde bu durum çok daha farklı uıygulamaları içerisine alır. Ancak kurumsal bağlamda bunu yapabilmek için ve başarılı sonuçlar elde etmek için dikkat edilmesi gereken birçok farklı ve önemli husus bulunur. Bu yazımızda sizlere bu konuda ince detaylar sunmak amacındayız.

Kurumsal SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal çalışmalarda öncelikle resmiyetin bilincinde olmak önemlidir. Google, dünyanın en gelişmiş arama motorudur ve web sitesinin durumuna göre kurumsal olup olmadığını kendi kriterlerinde değerlendirir. Siteyi tasarım ve SEO açısından kurumsal otoritenin içinde göstermek ve doğrudan kendi ismindeki arama sıralamalarında yükseltmek için olmazsa olmaz çalışmalar vardır. Bireysel sitelere yaptığımız uygulamalardan ziyade kurumsal altyapı için özel olarak hazırlanmış algoritmalar doğrultusunda hareket etmek gerekir.

Kurumsal içerikli sitelerde TİTLE ve DESCRİPTİON kısımlarını doldururken bile çok dikkat etmek gerekir. Anahtar kelimeleri mantıklı bir cümle yapısı içerisinde kurmalısınız. Sitenin içerisindeki içeriklerde öncelik her zaman için müşteriyi bilgilendirecek yazılar ve görseller olmalı. Aksi durumda ki çalışmalar arama motoru tarafından SPAM şeklinde yorumlanabilir ve web siteniz çok sıkıntılı bir süreci beraberinde getirecek türde cezalar alabilir. Bu durumun önüne geçmek son derece önemli.

Bununla birlikte On Page çalışmalarda her zaman için firmanın hizmetleri ile alakalı detayları ön planda tutmak önemlidir. Off Page çalışmalarda dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de backlink alırken içeriği uyuşan sitelerden linkler almak olacaktır. Bir arama motoru mantığı şu şekildedir; “Bu iki site aynı sektörde ve rekabet ediyorlar ancak rekabete rağmen rakip siteye link çıkıyor. O halde bu site otoriter bir sitedir” mantığı ile işler ve sıralamanızda çok ciddi yükselişler söz konusu olacaktır.

Tasarım kurumsal web sitelerde her şey demektir. Web sitelerinizi tasarlatırken alıntı tasarımlardan ziyade özgün çalışmalar yaptırmalısınız. Bu tasarım, güncel popüler kodlar ile hazırlanmalıdır. Hazırlanan tasarımın dizaynı, görselleri, Google Page Speed bazında ki hızı ve V3C Validation uyumluluğu son derece önemlidir.

Hakkında

İlginizi Çekebilir

2015 Popüler SEO Teknikleri

2015 Popüler SEO Teknikleri

2015 yılına girdik ve SEO teknikleri ile alakalı olarak insanların merak ile bekledikleri çeşitli haberler …

Bir Yorum

  1. Türkiye de seo hizmeti ne çok başarılı olamıyor. aslında çok zor bir konu olmamasına rağmen genelde baştan savma yapıldığı için sonuç veremiyor. Seo yapacak arkadaşların bu konularda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.