Seo Araçları |
GÜNCEL YAZILAR
Anasayfa » Seo Araçları

Seo Araçları

Ahrefs Nedir? Ne İşe Yarar?

Ahrefs Baclink ve Domain Analiz Aracı

SEO araçları ile alakalı olarak inceleme yazılarımız devam ediyor. Ahrefs, SEO sektöründe en çok tercih edilen araçlar içerisinde yer alıyor ve sunduğu analiz verileri ile en doğru seçenekleri sunduğundan dolayı tüm dünya genelinde benimsenen mükemmel bir sistem haline geldi diyebilmek de mümkün. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ve arama motorlarının web sitelerini çok daha farklı şekillerde değerlendirme altına alması ... Devamını Oku »

MajesticSEO Aracı

MajesticSEO

Bu sektörde yer alıyorsanız SEO araçları olmazsa olmazlarınızdan birisi olacaktır. Bildiğimiz gibi artık online ortamda da rekabet hat safhalara ulaştı. Artık daha profesyonel çalışmalar yapabilmek için önceliğimiz araçları en iyi şekilde kullanarak daha kaliteli sonuçlar elde etmek. Bu neden dolayısı ile dünya genelinde en çok kullanılan SEO araçları ile alakalı olarak bilgi edinmeniz çok önemlidir. Sitemizin geniş kapsamlı içeriğinde de ... Devamını Oku »

Google PageSpeed ve GTMetrix Benzerlikleri

Google PageSpeed & GTMetrix

Artık SEO açısından en çok önemsenen unsurlardan birisi olarak niteleyebileceğimiz web sitesi hızlarını takip edebilmek için iki kullanabileceğimiz birçok farklı araç mevcut. Bu anlamda Google şirketi, kendi kurallarını kapsayacak şekilde birkaç sene kadar önce Google PageSpeed sistemini geliştirdi. Bu sistem içerisinde web sitenizin masaüstü ve mobil cihazlarda açılış hızını 100 üzerinden bir puanlama ile görebilme şansına sahip oluyorsunuz. Tabi ki ... Devamını Oku »

GTMetrix SEO Aracı

GTMetrix

Arama motorlarında ki rekabetin artması ile birlikte bu sektör içerisinde SEO araçları ile alakalı olarak kullanım gereksinimi ciddi anlamda arttı. Biliyoruz ki son birkaç sene içerisinde özellikle arama motorları nezdinde ki büyük rekabetten sıyrılmak ve ön plana çıkmak için dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur var ve bu piyasada o kadar farklı araçlar mevcut ki bu araçlar sayesinde birçok farklı ... Devamını Oku »

SEO Forumları ve Bilgi Paylaşımları

SEO Forumları

Ülkemizde birkaç sene içerisinde önemi anlaşılan SEO kavramının her geçen gün çok daha yaygın bir kitle tarafından benimsenmesi ile birlikte ortaya çıkan farklı seçenekler aslında etkileyicilik anlamında kurumsalları da üzerine çekmeyi başarıyor. SEO, araştırılarak ve uygulaması yapılarak deneyim edinilen uygulamalardan birisidir. Bu uygulamalarda patronumuz Google arama motorudur ve patronu etkilemek o kadar da kolay değildir. Bu uygulamalar hakkında internet üzerinden ... Devamını Oku »

Yandex SEO Araçları ve Önemi

Yandex SEO Araçları

Bildiğimiz gibi SEO, artık farklı arama motorlarının ortaya çıkması ile birlikte çok daha önemli hale geldi. Kısa bir zaman dilimi içerisinde Yandex SEO araçları ile alakalı olarak da insanların yoğun bir ilgisi söz konusu. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru her ne kadar Google olsa da artık kendi çapında bu sektörde rakip olmak için ortaya çıkan arama motorları da söz ... Devamını Oku »

Pagerank Sorgulama Aracı

Pagerank Sorgulama

Son dönemlerde özellikle Pagerank sorgulama araçları en çok kullanılan araçlar içerisinde yer alıyor. Kısa zaman içerisinde bildiğimiz gibi arama motorlarında başarı elde edebilmek için birçok önemli kıstas bulunuyor. Arama motorlarının web sitelerini değerlendirme mantığı zaman içerisinde o kadar farklı bir hale geldi ki aslında insanların bu bağlamda farklı farklı seçeneklere sahip olduğunu bilmek gerekiyor. Her ne olursa olsun bir web ... Devamını Oku »

Google Sıra Bulucu Ne İşe Yarar?

Google Sıra Bulucu

Son dönemlerde Google sıra bulucu ile alakalı olarak yardımcı web sitelerini o kadar fazla görüyoruz ki. Bildiğimiz gibi artık SEO konusunda her geçen gün araçlar anlamında çok daha ciddi bir şekilde patlama yapmaya devam ediyoruz. Sunulan kolaylıklar sayesinde zamandan ve nitelikli bilgi edinememe sorunlarından tamamen sıyrılarak kısa zaman içerisinde ihtiyacımız olan hemen hemen tüm uygulamaları gerçekleştirebilme şansına sahip oluyoruz. Türkiye’de ... Devamını Oku »

Google Chrome SEO Eklentileri

Google Chrome SEO Eklentileri

Bugün kolaylık olması amacı ile Google Chrome SEO eklentileri fazlası ile tercih edilen eklenti tiplerinden birisi olarak dikkat çekiyor. İnternet ortamında ve arama motorlarında başarıyı yakalayabilmek için olmazsa olmaz seçenekler vardır. Bu olmazsa olmaz seçeneklerin en başında bir web sitesini en ince ayrıntısına kadar incelemek ve hakkında fikir sahibi olmak geliyor. SEO çalışmaları kapsamında her geçen gün çok daha gelişmiş ... Devamını Oku »

SEO Kriterleri

SEO Kriterleri

Türkiye’de SEO kriterleri ile alakalı olarak bilinen birçok farklı yanlış olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. SEO kriterlerinin birçok farklı anlamda değerlendirilme safhası olduğu doğru. Ancak zaman içerisinde bu safhalar, algoritma farklılıkları ile birlikte çok daha farklı bir hale geldi ve bu neden dolayısı ile önemi de farklılaşım gösterdi. Türkiye genelinde SEO kavramı her geçen gün çok daha farklı ve önemli bir hale ... Devamını Oku »

En İyi SEO Analiz Araçları

seo-araclari

SEO, bildiğimiz üzere ülkemizde internet teknolojilerinin hızlı bir şekilde yayılması ile birlikte en çok ön plana çıkan unsurlardan birisi olarak dikkat çekti. Türkiye, her anlamda gelişmiş bir hale geldiğinden dolayı arama motorlarının web sitelerinin en büyük ziyaretçi kaynağı olması ile birlikte olmazsa olmazlardan birisi haline geldi. Tabi ki bir web sitesinin analizler ile durumunu sürekli kontrol altında tutmak son derece ... Devamını Oku »

Google Page Speed Nedir?

google-page-speed

Google Page Speed, son dönemlerde arama motorlarının da en çok önemsediği SEO araçları kapsamında rahatlıkla gösterilebilir. Türkiye genelinde web siteleri ortaya çıktıktan sonra en çok önemsenen konulardan birisi de kuşkusuz ki SEO kavramıdır. Web sitelerinin ziyaretçi kaynakları doğrudan internet üzerinden olduğundan dolayı artık sıralamalarda üst sıralarda çıkmak için birçok farklı konuyu dikkate almak gerekiyor. Artık arama motorları, web sitelerini değerlendirirken ... Devamını Oku »